Tramvaj v Praze srazila chodce – Novinky.czK nehodě došlo na křižovatce ulic Prachnerova a Plzeňská v místě, kde vyznačen přechod pro chodce, který je řízen světelnou signalizací. Tramvaj se podle svědků rozjížděla ze zastávky Klamovka a muže na přechodu srazila. Zatím není jasné, zda přecházel after červenou, či nikoliv.

"Místem nehody shodou náhod projížděla naše záchranářská posádka. Ta si muže ihned převzala do své pece. Operátorka tísňové linky 155 jim navíc na místo vyslala ještě lékařskou posádku a inspektora provozu, "uvedla mluvčí záchranářů Jana Poštová.

"Jedná se o střet tramvaje s chodcem. Přesné okolnosti nehody vyšetřují dopravní policisté. Apelujeme na chodce, aby v souvislosti s tramvajovým provozem dbali zvýšené opatrnosti a pamatovali na to, že tramvaj má přednost. Jednou z vyšetřovacích verzí samozřejmě je, že chodec mohl přecházet na červenou, "sdělila Novinkám policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Kvůli nehodě byl na několik desítek minut obousměrně zastaven tramvajový provoz. Nehoda komplikovala také automobilovou dopravu v Prachnerově ulici. "Muž utrpěl mnohačetná povrchová zranění, se kterými byl převezen do motolské nemocnice," dodala Poštová.


Source link

Leave a Reply