Mūzika, deja un cirks apvienojas kabarē uzvedumā «O» / Raksts / LSM.LVCeturtdien vienā no Rīgas radošajiem kvartāliem savu, now jau četrpadsmito sezonu, atklāj "Virus Art" veidotais kabarē iestudējums. Šogad tam dots nosaukums "O"! Uzvedumā "O" simbolizē koncentrētu sākuma punktu un arī brīnumu, kas pārvar pievilkšanās un gaismas ā truma likumus.

Kabarē cēlies no 20. gadsimta 30. gadu Francijas maziem liķieru pagrabiņiem, kuros uzstājās daudz un dažādi bohēmisti mākslinieki. Latvijā kabarē ir kaut kas pavisam cits – tā ir svētku atmosfēra: mūzika, dejas, galdiņi, īpaša svētku gaidīšanas noskaņa.

"" O "ir täpat kä aplis vai täpat kä nulle. Tas ir visa sākums un visas beigas, un tā varētu būt bezgalība arī, "skaidro režisors Viktors Runtulis. "Katram ir jāatrod bag, kas viņu sargā, gan arī uztur. Tā pati kultūra, valoda, saknas, tā ir tā lieta, ko tevī iedēsta vecāki, vecvecāki. Un tad, kad tu esi piedudzis cilvēks ar atbildības sajūtu, tad tu otram vari vairāk dot. Tā došana un ņemšana, tā ir tā svarīgākā. "

Pie apjomīgā iestudējuma kopš septembra strādā 50 cilvēku komanda.

"Muzikic muzik muzik muzik tas ir ir ir ir ir ir ir ir ir ir ir ir ir ir ir ir ir ir ir ir ir ir ir ir ir ir ir ir tas tas tas tas tas tas tas tas tas tas tas tas tas tas,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit cit. Tas ir izaicinājums! "Neslēpj mūziķis Ralfs Eilands.

Savukārt dziedātāja Elza Rozentāle uzver, ka tēma esot ļoti interesanta, turklāt šogad kabarē komandai piepulcējusies jauna soloist Alise, kurai ir japāņu saknes.

"Mēs izmantojam šo tēmu, un jūs redzēsiet daudz, daudz japāņu zinību," sola Rozentāle.

Muzikālais vadītājs Mārcis Auziņš norāda – muziekālās gradācijas ir ļoti plašas, sākot no skaņdarbiem, kas ir aranžēti stīgu kvartetam, un beidzot ar moderno elektronisko mūziku, un tur pa vidu skan arī pa kādam superhitam.

Tērpu māksliniece apjomīgajam iestudējumam ir Ilze Vītoliņa. Viņa radījusi spilgtus un eklektiskus tērpus, kuros ģērbušis arī akrobāti, kas ir šī gada lielākais pārsteigums. Laikmetīgajai dejai pietuvināto horeogrāfiju uzvedumā veidojuši seši profesionāļi.


Source link