Jazzu: "Linkiu išsivaduoti iš kompleksų ir suprasti, kad esame pasaulio dalis" | VardaiJ.Arlauskaitė-Jazzu sako pastebinti, kad nors ir palengva, Lietuvos musicos scenoje situacija keičiasi į gera.

"Visko daugėja – pilnėja salės, daugėja grupių ir atlikėjų, o tai reiškia, kad gerėja ir muzikos kokybė. Labai svarbu, kad lietuviai palaiko ne tik užsieniečius, bet ir spar, lietuvius. Asmeniškai aš jaučiu tikrai didelį palaikymą, ir tai mane įkvepia kurti. Todėl noriu paskatinti visuomenę daugiau domėtis lietuviška muzika, nes jos dabar tikrai yra daug ir įvairios. Tada ir salės būtų pilnesnės, ir radijas dažniau grotų, o ir kūrėjai turėtų daugiau galimybių kurti jums ", – kalba žinoma dainininkė.

Sau ir savo kolgumis Tarptautinės musicians dienos proga ji pirmiausia linki išsivaduoti iš kompleksų ir suprasti, kad esame pasaulio dalis. "Mes, lietuvių kūrėjai, nesame kažkokie atriboti, tereikia atrasti kelius. Linkiu kūrybiškumo, muzikos kokybės. Be, mums reikia labiau vienas kitą palaikyti, o taip pat suprasti, kas esame ir kokią misiją atliekame. Ir, žinoma, reikia labiau tikėti, kad pasaulis mus išgirs ", – sako J.Arlauskaitė-Jazzu.

Muzikos autorius ir atlikėjas Vidas Bareikis pritaria J. Arlauskaitei-Jazzu, kad situacija gerėja, o savo kolegoms kūrėjams linki didesnio produktyvumo ir valstybinių įstaigų bei visuomenės palaikymo.

"Kai pabendrauju su savo kolgarisis latviais, suprantu, kad mes jau ne taip ir blogai gyvename, nepaisant to, kad jie turi tikrai stiprius tarptautinius vardus, tokius kaip" Brainstorm "ar" Instrumenti ". Latviai pavydi mums ir sako, kad jų scena praktiškai merdi, o Lietuvos musicians scena tiesiog spirgias spirga naujienomis ir trykšta kūrybiškumu. Matyt, reikia tuo didžiuotis ir toliau kurti bei tą savo kūrybą skleisti. Žinoma, dažnai pasigendame valstybės pagalbos ir paramos skleidžiant kūrybą. Kažkodėl manoma, kad jei tavo dainas groja radijas ir televizija, tai tu užsidirbi labai daug pinigų ir visas ta sklaida gali užsiimti pats. Deja, taip nėra. Niekas neįvertina, kiekuoja įrašų studijos, instrumentai, repeticijų studijų nuoma ir t.t. ", – teigia V.Bareikis.

"Visų pirma norime pasveikinti muziekos autorius su Tarptautine musica diena ir palinkėti, kad jų sukurta muzika sklistų kuo plačiau ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Šia gražia proga sveikiname ir visus muzikos kūrinių platintojus (televizijas, radijo stotis, kavines, prekybos centrus ir t.t.), kurie savo tek ir veikloje naudoja ne tik užsienietiškos, bet ir lietuviškos muzikos repertuarą. Jūs taip pat labai prisidedate prie lietuviškos musicians sklaidos ir skatinate autorius kurti ", – teigia Asociacijos LATGA Muzikos kūrinių skyriaus vadovas Paulius Sartatavičius.

Asociacijos LATGA duomenimis, 2017 m. Lietuvos muziekos autoriams už jų kūrinių naudojimą buvo paskirstyta 1 985 791 Eur. Dalį šios sumos sudaro kompensacinis atlyginimas, dar vadinamas Tuščios laikmenos mokesčiu. Iš viso asociacijoje registruota per 3,300 muziekos ir / dainų tekstų autorių-teisių turėtojų (teisių turėtojais vadinami ir autorių teisių paveldėtojai) at 31 musica kūrinių leidėjas. Tarptautinių sutarčių pagrindu Asociacija LATGA atstovauja ir užsienio muzikos autorius. Šiuo metu asociacija bendradarbiauja su 153 užsienio kolektyvinio administravimo bendrijomis iš 68 užsienio šalių.


Source link