Vilniaus dokumentinių filmų festivalis keliasi į Kauną ir UkmergęFish ryškėjant rudens spalvoms, Tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF) atkeliauja į kitus miestus – Kauną ir Ukmergę.

Šiemet organizatoriai, pasirinkę festivalio šūkį – "Išliko, išlieka, išlaiko, iš laiko", kviečia apmąstyti amžinąsias temas – šeimą, žmogaus saviraiškos galimybes ir tuo pat metu pažvelgti į ateitį.

Kaune įsikūrusiame "Romuvos" kino center festivalis viešės spalio 2-4 d., O Ukmergės kultūros center – spalio 5-7 d.

Ir Kauno, ir Ukmergės gyventojus pasieks ryškiausi filmai iš pagrindinės festivalio programs, lietuviška premjera ir filmas iš specialiosios programos "Ingmaro Bergmano dokumentai".

Festivalį Kaune (spalio 2 p.) Atvers visuomenės ateitį bei pakitusius socialinius santykius iliustruojantis filmas "Pasaulis priklauso man", kuriame režisierė iš Izraelio Ann Oren, norėdama geriau suvokti Japonijoje ypač paplitusį popkultūros judėjimą Cosplay, pati mėgina įsikūnyti į pačių gerbėjų sukurtą personažą – žydraplaukę Hatsune Miku. Vieni iš pagrindinių filmo klausimų – kodėl žmonėms nebepakanka vieniems kitų draugijos, kodėl kuriami virtualūs mylimieji, puoselėjami iliuziniai santykiai. Filmą į Kauną atvyks pristatyti pati režisierė .. "Pasaulis priklauso man" taip pat bus parodybag Ukmergėje spalio 6 d.

Serbų dokumentininko Mladeno Kovačevičiaus filmas "4 metai per 10 minučių" (spalio 3 d. – Kaune, spalio 5 d. – Ukmergėje) įsirėš atmintin ne tik kalnų peizažais. Tai yra filmas-dienoraštis, kuriame užfiksuota pirmojo serbo, kopiančio į Everestą, kelionė. Yje matomi žmogaus išgyvenimai, juntama kiekvieno žingsnio kaina, beprotiška valia bei absoliutus vienišumas.

Miestuose taip pat bus parodybag Švedijos žurnalistės ir režisierės Marie Nyreröd sukurtas intymus garsiojo švedų režisieriaus Ingmaro Bergmano portraitas "Bergmano sala" (spalio 4 d. – Kaune, spalio 6 d. – Ukmergėje). Salmonje nufilmuotuose interviu I. Ištatas prisimena vaikystę, filmavimų vietas ir detales, svarsto apie mirtį, baimę ir kūrybą, pasakoja savo dienotvarkę – pusryčiai, pasivaikščiojimas, rašymas, filmų peržiūros nuosavame kino teatre.

Festivalio rengėjai į Kauną taip pat atveža neeilinio kanadiečių pianisto ir prodiuserio Chilly Gonzaleso portrait "Užsičiaupk ir grok pianinu" (bus rodomas spalio 3 p.). Kanadietis – Gineso rekordininkas. Jo koncertas tęsėsi 27 valandas. Ir tai tik vienas nesenkančios ištvermės bei kitus įkvepiančios kūrybinės energijos pavyzdys. O štai spalio 4 d. žiūrovai išvys ukrainiečio režisieriaus Vadimo Ilkovo film "Tėtė – mamos brolis". Tai – pasakojimas apie jauną žmogų, bohemišką menininką ir dainininką, kuris vienintelis gali pasirūpinti savo sesers, sergančios psichine liga, dukterimi ir daro tai labai jautriai ir kantriai.

Tuo metu Ukmergę pasieks režisierių Zosios Rodkevič ir Yevgenijos Ostaninos filmas "Baltoji mama". Spalio 7 d. parodyta istorija pasakos apie motiną, kuri turėdama penkis vaikus nusprendžia įsivaikinti dar ir šeštą – turintį psichikos sutrikimų. Tą pačią dieną bus parodytas ir slovėnų režisieriaus Matjažo Ivanišino ironiškas ir saviironiškas antropologinis žvilgsnis į vyrų pasaulį – "Vyrų žaidimai". Filme dokumentuojami žaidimai turi ilgametes tradicijas, o kai kurie iš jų jau šimtmečius egzistuoja greta atsakingo suaugusių vyrų gyvenimo.

Ukmergiškiai bus kviečiami ir į lietuvišką premjerą – Agnės Marcinkevičiūtės filmą "Iš kur tas švytėjimas" (spalio 5 p.), Atversiantį asmeninį tapytojos Nomedos Saukienės pasaulį. Filme matome, kaip N. Saukienė tapo paveikslus, rūpinasi vaikais ir anūkais, su vyru renka obuolius sode, su mama diskutuoja apie tikėjimą, bendrauja su kaimynais, rengiasi parodai.


Source link