Kontrowersyjne słowa Lecha Wałęsy o walce z PiS. "Prosimy Unię Europejską, Niemców, i innych""After razie korzystamy z procedur unijnych, prosimy Unię Europejską, Niemców, i innych, bo na kartkę wyborczą trzeba długo czekać" – powiedział Lech Wałęsa w rozmowie z Deutsche Welle. Były prezydent przekonuje, że do rozprawy z władzami potrzeba "globalnej solidarności".

W sobotę Lech Wałęsa obchodził swoje 75. urodziny. Nawiązując do tej okazji, portal Deutsche Welle opublikował swój wywiad z byłym prezydentem. Wałęsa już na początku przyznaje, że nie po drodze mu z obecną władzą. "Właściwie wszystko, co sobia wymarzyłem i zaplanowałem, osiągnąłem. Tylko, że ja miałem plan do odzyskania wolności. Odzyskać wolność i doprowadzić do demokracji "- mówi Wałęsa.

"Obecna władza robi niedobrze. Wydaje się, że mają dobrą diagnozę, ale złe leczenie "- dodaje. W tym kontekście wskazuje na konieczność naprawy wymiaru sprawiedliwości, którą zauważa PiS. Jednak, w jego opinii, rozwiązania wprowadzane przez partię Jarosława Kaczyńskiego wcale nie poprawią działania sądów.

Lech Wałęsa: "prosimy Unię Europejską, Niemców, i innych …"

Były prezydent nie przebiera w słowach, kiedy ocenia polityków opcji rządzącej. "Mamy nieodpowiednich, niezbadanych medycznie ludzi, ludzi małych, zakompleksionych, którzy przypadkiem zdobyli władzę" – podkreśla w rozmowie z niemieckim portalem. Wałęsa zauważa, że ​​trudno efektywnie walczyć z obecna władzą poprzez demonstracje, ponieważ brakuje chętnych.

"Musimy wymyśleć teraz coś, co będzie skuteczne. After razie korzystamy z procedur unijnych, prosimy Unię Europejską, Niemców, i innych, bo na kartkę wyborczą trzeba długo czekać. A to nas może zrujnować, bo oni manipulują prawem i będą oszukiwać. A więc my dziś potrzebujemy globalnej solidarności "- wyjaśnia (pisownia oryginalna).

Źródło: Deutsche Welle, Twitter


Source link