Do týchto nemocníc si už toaleťák nosiť nemusíte!Pacienti si okrem základných hygienických potrieb musia nosiť aj príbory, pohár či obväzy. Ilustračné foto

Už oddnes si do vybraných nemocníc pacienti nemusia nosiť základné hygienické potreby, z ktorých sa najviac kritizoval najmä toaletný papier. Chorí, ktorých hospitalizujú, dostanú hygienické balíčky. Pozrite, čo v nich nájdete!

Hygienické balíčky majú od začiatku týždňa k dispozícii pacienti hospitalizovaní vo fakultných nemocniciach v Trenčíne, Trnave, Žiline, v detských fakultných nemocniciach v Banskej Bystrici a Košiciach, aj v nemocnici v Poprade.

Revolúcia v zdravotníctve: Koniec potupnej éry! Každý pacient v nemocnici dostane od štátu novinku

Zatiaľ ministerstvo obstaralo 136 940 hygienických balíčkov. Postupne ich začne pacientom rozdeľovať do všetkých 13 nemocníc v pôsobnosti rezortu. Medzi ďalšie patria fakultné nemocnice v Nových Zámkoch a Nitre a univerzitné nemocnice v Bratislave, Košiciach a Martine.

Každý balíček obsahuje

– toaletný papier
– dentálny set: zubná pasta a zubná kefka
– sprchový šampón
– mydlo
– hygienické servítky

„Snažíme sa neustále zlepšovať podmienky v našich nemocniciach a aj tento krok prispeje k zvýšeniu komfortu pre pacientov, ktorí idú na plánovaný zákrok, alebo si hospitalizáciu vyžiada náhle zhoršenie ich zdravotného stavu,“ uviedla ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská.

Ďalšie balíčky dostanú nemocnice postupne v rokoch  2019 až 2020 v predpokladanom počte viac ako 900-tis. kusov.

Autor:
mz


Source link