Protidrogová akcia polície: Zadržali muža, ktorý mal v aute vyše tisíc tabliet extázyPáchateľa zadržali na bratislavskej Nevädzovej ulici.
Photo: reprofoto: Facebook / Polícia SR

Polícia obvinila 37-ročného Petra H. z Bratislavy z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovanie s nimi. Hrozí mu trest odňatia slobody na desať až 15 rokov. TASR o tom inform oval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

V piatok (17.8.) Zadržali policajti after základe príkazu prokurátora v osobnom motorovom vozidle after Nevädzovej ulici v Bratislave Muża, v tom čase dôvodne podozrivého z páchania drogovej trestnej činnosti . "Po jeho zadržaní bola vykonaná v súlade so zákonom prehliadka vnútorných priestorov vozidla V rámci nej bolo zaistených celkovo 1223 zelených tabliet DROGY -.. EXTaZy, ktoré muž neoprávnene prechovával v plastovom vrecku Predmetné množstvo možno považovať za 1223 bežných jednotlivých dávok DROGY," spresnil Szeiff

Policajti následne vykonali v piatok viacero domových prehliadok na území Bratislavského kraja, okrem iného aj prehliadku v jednom z areálov v obci Blatné. Počas tejto prehliadky bolo preukázané, že obvinený muž od presne nezisteného času až do piatka mal vo vnútorných priestoroch jednej z budov v areáli pestovať indoorovým spôsobom viacero rastlín rodu Cannabis.

"Počas prehliadky bolo zaistených okrem iných VECI dôležitých pre trestné KONANIE aj sušené CASTI rastlin konope. Množstvo zaistených CASTI rastlin zodpovedalo minimálne 47 bežným jednotlivým dávkam DROGY. V rámci prehliadky bola ďalej zaistená aj papierová škatuľa s obsahom sušených CASTI rastlin konope zodpovedajúcich minimálne 50 bežným jednotlivým dávkam DROGY, "uviedol hovorca.

Policajti Počas prehliadky zaistili aj väčšie množstvo čerstvých rastlin, ktoré budú následne podrobené expertíznemu skúmaniu after Kriminalistickom a expertíznom Ustave Policajného zboru.

Drogovej trestnej činnosti sa mold obvinený dopustiť aj napriek tomu , že rozsudkom Krajského súdu Bratislava z roku 2010 sphere uznaný vinným so spáchania okrem iného aj zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Policajným vyšetrovateľom bol v tejto súvislosti spracovaný podnet k návrhu na väzobné stíhanie. Obvinený na rozhodnutie sudcu o jeho vzatí do väzby v súcasnosti čaká v cele policajného zaistenia.

<! –

-1 komentárov

->


Source link

Leave a Reply